… 8 marca … wreszcie Dzień Kobiet nadszedł …

1-kartki dzien-kobiet-kartka-na 8-marca-2017

No i nadszedł wreszcie Dzień Kobiet. Wielu mówi, że tak być powinno przez cały rok. Co do mnie, to kobiety bardzo szanuję, podziwiam, nawet miłuję niekiedy, najlepiej dniem, niestety nocą śpię. Powiadają, że przy księżycu ponoć nawet lepiej to wychodzi, niestety ciężko będzie mi to zweryfikować, PESEL już zrobił swoje. To co kiedyś Maria Pawlikowska-Jasnorzewska napisała, mnie dzisiaj czasami doskwiera: „Z braku ciepła, z braku ciepła umieram! Ciepła miłości? Nie kaloryfera”. Na szczęście jeszcze jakoś żyję, kaloryfery nadal grzeją, bo ja na starość piecuchem się stałem. Wszystko przez te kobiety wiosną, wtedy coś w nas buzuje, w nas starszych także, mówią, że to normalne. Czasami gdy ono nas dopada, to uczucie właśnie, człowiek bywa jak w amoku, nawet jeśli to tylko zauroczenie. Gdy nie powiedzie się, to nic, szczęśliwymi są ci, których dopadła. Ja człowiek mający „na liczniku” sporo wiosenek, ciężko to przeżywam, najgorzej gdy dostanę kosza, ostatnio coraz częściej, szkoda. Niestety, nie pomoże nikt i nic, a tego co bez przerwy oferują w sieci, po prostu się boję. Podobno do tego stanu muszę się przyzwyczaić, tak mówią ci, którzy już tego doświadczyli. Co będzie tej wiosny? Pożyjemy, zobaczymy, za wiele sobie nie obiecuję, tym bardziej, że na szybki powrót do pełnej sprawności się nie zanosi. Niedawno ktoś mi życzliwy podpowiedział, bym sobie z tymi marzeniami dał spokój, bo moje serducho już nie to. Natomiast wyrazić swój punkt widzenia w tych sprawach jednak mogę, bez uszczerbku na zdrowiu. Podobnie złożyć życzenia przecież godzi się, wypada. Dzisiaj także imieniny Beaty. Właśnie dzisiaj, 8 marca, chcę dać dowód szczególnego mojego szacunku i złożyć wszystkim Paniom najpiękniejsze życzenia dobrego zdrowia, szalonych miłości, pełnego portfela, udanych zakupów, spełnienia marzeń. Do tego dołączam wiersz Tadeusza Kubiaka, wirtualne kwiaty, małą paczuszkę dla każdej z Pań. No to, jeśli pozwolicie, świętujemy na całego!                    2-dzien kobiet 101 roze prezent dla Pań
„Niechaj ten wiersz …”
Dzisiaj jest święto mamy i pani, która nas uczy,
Basi i Ani, Krysi, co złoty splata warkoczyk,
co ma niebieskie jak Wisła oczy.

Dzisiaj jest święto wszystkich dziewczynek,
Małgoś, Balbinek i Katarzynek,
w Gdańsku, skąd płynie się do Afryki,
w Toruniu, gdzie są pyszne pierniki,
w Warszawie, w której śpiewa Syrena,
w Krakowie, w którym smoka już nie ma …

Dzisiaj jest święto wszystkich dziewczynek,
Śląskich Barbórek i Karolinek,
góralskich Jaguś, Maryś i Hanek,
którym podzwania dzwonek u sanek,
niechaj się cieszą tak jak co roku,
to dla nich wyjrzał spod śniegu krokus.

Ja też przesyłam życzenia szczere
dla wszystkich Ewuń, Agnieszek, Teres.
Niechaj ten wiersz, w słońce czy w deszcz
Kwitnie jak krokus, śpiewa jak świerszcz.

3-1394226573_r6e65z_600x

14 Komentarze

 1. Urocze życzenia, śliczny wiersz, a i o Ani mowa, dziękuję :)))
  Nie zaprzeczam o tym 8 cudzie świata.
  Serdeczności Jędrusiu zasyłam :))

 2. Stara chora babcia więc trudno juz nawet uwierzyć że kiedyś było inaczej.. ale ważne że dziś jeszcze żyję więc Andrzeju miły za tak piękny tekst dzisiejszy dziękuję. Pozdrawiam serdecznie-;))

  • Nieco młodszy, ale starowinka, cieszy się, że tak mnie oceniasz. Jesteśmy sobie życzliwi, wzajemnie sobie „podkadzamy”, więc „gra gitara”. Szkoda, że igrzyska już nie dla nas. ~Uleczko, damy radę. Pozdrawiam. :)

 3. Bardzo dziękuję za miłe życzenia.
  Dzielę się tymi życzeniami ze wszystkimi miłymi Paniami odwiedzającymi Twój blog.
  O starości nie ma co pisać, wkrótce wiosna miła zawita i nasze nastroje na pewno się zmienią na lepsze.
  Wszystkie Panie i Ciebie Andrzeju serdecznie pozdrawiam :))

 4. Ja byłem i pozostanę tradycjonalistą. Jest święto, to trzeba złożyć życzenia i świętować aby ten dzień był choć trochę inny niż powszednie. Starałem się jak mogłem, co pewnie wiesz nawet z obserwacji Facebooka.
  Obserwowałem też wszystko, co się działo na Fb w dwa dni później, czyli 10 marca, w Dniu Mężczyzny. Wiele kobiet pamiętało rzucając w przestrzeń jakieś ogólnikowe życzenia, ale czy wszystkie? Tego nie jestem pewny.
  Jakby co, to ja życzę Ci tego, czego nam w życiu zaczyna brakować…
  Trzymajmy się, czasowi nie dajmy się

  • Dziękuję, odwzajemniam. Oby tylko szybko się nie pogarszało. Co to się dzieje, widać to z dnia na dzień. Może gdy będzie słoneczko, gdy będzie cieplej, może wtedy? Pozdrawiam. :) :)

 5. Dziękuję za miłe życzenia i pamięć świąteczną. Póki życie trwa, póki jesteśmy. Niedługo będzie cieplej, to i humory się poprawią.
  Serdeczności

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.